: +90 212 282 88 00

SONAX STANDART YIKAMA UYGULAMA SİSTEMİ

seramik-arac-kaplama-audi

Seramik Araç Kaplama

Bu ürün araç boya yüzeyinde oluşabilecek  doğal ve endüstriyel tahribatları önlemek için geliştirilmiştir. Sonax tarafından eğitilmiş  sertifikalı otomobil koruma teknik personelleri tarafından özel tekniklerle profesyonelce uygulanır.

Hava kirliliği, çamur, asit yağmurları gibi olumsuz hava koşullarının  araç yüzeyinde oluşturacağı olumsuz etkilerden araç koruma altına alınmış olur. Bu uygulama ile kuş dışkılarının, ağaç reçinelerinin ve böcek yapışmalarının araç boya yüzeyinde vereceği tahribatın etkisi uzun süreli geciktirilmiş olur.  Aynı zamanda Sonax seramik araç kaplama sayesinde  güneşin zararlı ultraviyole  ışınlarının araç yüzeyine vereceği zararlar da engellenmiş olur ve araç yüzeyinin matlaşması engellenir.

Sonax Seramik Kaplamanın Özellikleri

 1. Uygulamanın garanti süresi 36 aydır.
 2. Sonax seramik kaplama esnek bir yapıdadır.

Güneş, yağmur, kar gibi hava şartlarından kaynaklanan ısı değişimleri genleşmeye neden olduğundan araç kaplama uygulamalarında vernik çatlamaları yaşanabilir. Sonax  seramik kaplama esnek bir yapıya sahiptir. Bu nedenle kaplandığı yüzey ile birlikte hareket eder. Böylelikle uzun süre dayanan bir koruma elde edilmiş olur.

 1. Sonax seramik kaplama insan sağlığına ve çevreye herhangi bir zarar vermez ve bu konuda sertifikalıdır. Sonax seramik kaplama işlemi uygulanırken uygulamayı yapan usta ve etraftaki diğer personeller ürünü solumakta ve ürüne temas etmektedir. Sonax’ın seramik kaplama ürünü insan sağlığına zarar vermediği test sonuçlarıyla kanıtlanmış ve sertifika ile tescillenmiştir.
 2. Sonax seramik kaplama yüzeysel çizileri doldurur, örter ve kaplar. Tıpkı seramiğin üzerine sürülen sır kaplama gibi Sonax seramik kaplamada örtücü ve kaplayıcı özelliğe sahiptir.

Sonax Seramik Kaplamanın Avantajları

 • Sonax seramik kaplama florin içermeyen bir formüle sahiptir.
 • Boya yüzeyi esnektir.
 • Yoğun, derin parlaklık ve uzun süreli koruma sağlar.
 • Sonax seramik kaplamanın çizik  doldurma ve çizikleri kapatma etkisi vardır.
 • 36 ay boyunca boyayı ve parlaklığı korur.

Sonax Premium Class Boya Temizleme Parlatma ve Korumanın Aracınız İçin Faydaları Nelerdir?

Sonax premium class boya parlatma ve koruma 4 aşamadan oluşur.

1-Boya yüzeyindeki kir ve lekelerin temizlenmesi,

2-Boya yüzeyindeki çiziklerin giderilmesi,

3-Boya yüzeyindeki harelerin giderilmesi ve boya parlatma,

4-Boya koruma,

 

Aracınızın dış yüzeyi için %100 Carnauba (balmumu) cilası içeren en etkili Sonax Premium Class cilası kullanılır. Brezilya’da yetişen Carnauba, palmiye yapraklarından üretilen bir balmumudur. Aynı zamanada %100 doğal ve organiktir.

 

1-Boya Yüzeyindeki Kir ve Lekelerin Temizlenmesi

Sonax’ın kir ve lekenin niteliğine göre geliştirdiği ürünler sayesinde aracınızın boya yüzeyine yapışan ve suyla gitmeyen zift, katran, endüstriyel kimyasal tozlar boya yüzeyine zarar vermeden temizlenir. Boya yüzeyin yabancı maddelerden arındırılması cila ve korumanın alt yapısını oluşturmanın ilk aşamasıdır.

 

Toz ve Lekeler İçin Çözümler:

İnşaat Boya Lekeleri ve Çimento Tozları

Sonax’ın geliştirdiği ürünle inşaat kalıntıları, boya lekeleri ve çimento tozları, boya yüzeyine zarar vermeden detaylıca temizlenir.

 

Endüstriyel ve Kimyasal Tozlar

Sonax’ın toz ve partiküller için ürettiği ürünü ile aracınızın yüzeyine yapışan endüstriyel ve kimyasal tozlar (demir, metal, kireçli su lekeleri) detaylıca temizlenir.

 

Ağaç Reçineleri

Ağaç reçinelerinde bulunan ürik asit araçların boyalarında tahribatlara yol açmaktadır. Araç yüzeyine yapışan ağaç reçineleri su ile araç yüzeyinden arındırılamaz. Sonax uygulama merkezlerinde Sonax’ın tasarladığı ürün ile bu kirler araç yüzeyine zarar vermeden arındırılır.

 

Katran ve Zift Lekeleri

Petrol bazlı lekeler olan katran ve zift atıklarının araç yüzeyinde uzun süreler kalması araç boyasında tahribata ve kalıcı lekelere neden olabilir. Su ile yıkanarak çıkarılamayan katran ve ziftler Sonax’ın geliştirdiği ürün ile araç yüzeyinden atılır.

 

Böcek Lekeleri

Araç yüzeyine yapışan  sinek ve böcekler asit oluşturur ve araç yüzeyine zarar verebilir. Sonax ürünü ile boya, krom ve plastik aksama zarar vermeden temizlenir.

 

Kuş Pislikleri

Kuş pisliklerinde bulunan ürik asit araçların boyasında ciddi tahribatlara yol açar. Kızgın güneşin etkisiyle boya yüzeyinde kuruyan kuş pisliği iki gün içerisinde boyayı tamamen yakar. Sonax Nano Koruma bu tarz tahribatlara karşı boya yüzeyini koruma altına alır. Bu deformasyonların oluşma süresini uzatır. Kuş pisliklerinin boya yüzeyinde durmasını engelleyerek yumuşak bir bezle silmeniz tahribat oranınızı minimize eder.

 

2- Boya Yüzeyindeki Çiziklerin Giderilmesi

Fiziki dış etkenler, yanlış yıkama ve pasta cila işlemleri araç yüzeyinde kılcal çiziklere, harelenmelere ve deformasyonlara sebep olur. Işığı kıran çizikler aynı zamanda araç yüzeyinde matlaşmaya neden olur.

Alman mühendislerinin özel olarak geliştirdiği Sonax ürünleri ve uygulama teknikleri sayesinde orjinal verniğe ve boyaya zarar vermeden giderilir.

 

Çizik giderici çözümler

 

2.1. Derin Çiziklerin Giderilmesi

Boya yüzeyini aşarak astara dayanan bu çizikler giderilmesi en zor çiziklerdir. Sonax’ın geliştirdiği içerisinde silisyum bulunan su bazlı, Sonax çizik giderici ürün ve kaliteli uygulama ile derin çizikler  giderilir. Sonax’ın geliştirdiği bu ürün yaşlı, yıpranmış ve üzerinde derin çizikler bulunan  boya zeminleri içinde etkilidir.

 

2.2. Vernik Yüzeyindeki Kılcal Çiziklerin Giderilmesi

Sonax’ın özel Hybrid teknolojisi ile ürettiği ürünü cila ve ürüne zarar vermeden boya yüzeyindeki çiziklerin tamamı giderilir.

 

2.3. Özel Durumlar ve Problemli Boyalar

Standart harici işlemler ile oluşan, serviste boya kaporta işlemi sonrası, yanlış pasta cila uygulaması ile oluşan, kimyasal maddeler sonucu ve bu örneklere benzer şekilde araç dış yüzeyinde oluşan problemler Sonax’ın özel ürünleri ile giderilmektedir.

Saca ve astara dayanan ve insan tırnağının rahatlıkla takılabildiği çizikler cilalama tekniği ile giderilemez.

 

 1. Boya Yüzeyindeki Harelerin Giderilmesi ve Boya Parlatma

Boya yüzeyi tüm yabancı maddelerden ve çiziklerden temizlendikten sonra, Sonax’ın kontrol spreyi  ile hare ve çizik yönünden kontrol edilir. Emin olunduktan sonra Sonax’ın özel olarak geliştirdiği boya parlatma cilaları ile ilk günki gibi göz alıcı parlaklığına kavuşur. Hareler yeni nesil silikonsuz yapısı ile kesin olarak giderilir.

 

3.1. Boya Yüzeyindeki Harelerin Giderilmesi

Sonax’ın özel olarak geliştirdiği hybrid cila ürünü ile yanlış polisaj ve cila uygulamaları, yanlış boyalar  sonucu oluşan hareler kolayca giderilir.

Yüzey kalitesi su bazlı ve partikül çapları küçültülerek imal edilmiş ürün ile boya seviyesindeki ısınma en alt seviyeye indirilerek titiz bir çalışma sonucunda verimlilik elde edilir.

3.2. Boya Koruma Öncesi Çizik ve Hologram (Hare) Kontrol Spreyi

Sonax tarafından özel olarak geliştirilen çizik giderme ve parlatma işlemlerinin kalite kontrolünde kullanılan yüzey temizlik ürünüdür. Sonax kontrol spreyi sayesinde giderilemeyen çizikler varsa tespit edilir. Cila yüzeyi son bir kez daha temizlenerek yüzey parlatma ve korumaya hazır hale getirilir. Böylelikle Sonax’ın boya koruma ürünlerinin yüzeye tam olarak yapışması sağlanmış olur.

 

3.3 Boya Parlatma

Boya yüzeyindeki çizikler tamamen giderildikten sonra hologram spreyi ile son kontrolü yapılır. Sonax’ın profesyonel cila ürünü ile boya yüzeyi ilk günkü göz kamaştırıcı parlaklığına kavuşur.

 

 1. Nano Hybrid Boya Koruma

Yüzeyi yabancı maddelerden temizlenen, çizikleri giderilen ve göz alıcı parlaklığa kavuşturulan boya yüzeyinin uzun süre kalıcılığını korumak için son aşama olarak boya koruma işlemi uygulanır.

 

Sonax Nano Hybrid Boya Korumanın Aracınıza Faydaları Nelerdir?

Aracınızın boya yüzeyi 10 mikron kalınlığında şeffaf ve sağlam silisyum (sıvı cam) bir örtüyle kaplanır. Bu örtü aracınızı yüzeysel çiziklerden korur. Aracınızın boya yüzeyini nem, güneş ışınları, toz vb. dış etkenlere karşı korur. 18 ay boyunca aracınızın her yıkamadan sonra parlaklığının devam etmesini sağlar.

 

Sonax’ın su bazlı ve Nano teknolojik ürünü 4 aşamadan oluşur.

 

4.1. Sonax’ın bu iş için özel olarak geliştirdiği ürün ile  aracın boya vernik yüzeyi yüzeye zarar vermeyen ürünler kullanılarak bütün yabancı maddelerden ve kirlerden arındırılır.

4.2. Boya yüzeyi yabancı maddelerden temizlendikten sonra saca dayanmayan çizikler  Sonax’ın su bazlı çizik giderici ürünü ve Sonax’a özel çizik giderme teknikleriyle giderilir.

4.3. Çizikleri giderilen ve matlaşan yüzey Sonax’ın  Nano cilalarıyla parlatılır. En son olarak üzerine Sonax Nano sürülerek yaklaşık 10 mic. kalınlığında şeffaf ve sert bir tabaka ile kaplanır. Bu sistem iki aşamalı uygulanan bir boya koruma işlemidir.

4.4. Sonax Nano Lack Protect ürünü ile Nano koruma sağlanır.

 

Sonax’ın Hybrid teknoloji ürünü olan ‘’Polymer Hybrid Netshield’’ ürünü ile araç yüzeyinde 10 mic. kalınlığında güçlü, şeffaf ve ipeksi bir kalkan oluşturulur.

 

Sonax’ın boya yüzeyini kaplayan birbiriyle uyumlu her iki koruma ürünü ile 25 min. kalınlığında bir koruma kalkanı oluşturulur. Bu koruma katmanı yüzeyde en az 18 ay kalır.  Böylelikle aracınız güneş ışınları, nem, toz gibi doğal çevre şarlarının oluşturacağı ve yanı sıra su ve kimyasal lekelerin vereceği  hasarlardan derinlemesine korunmuş olur.

 

Aracınızda Nano Hybrid Boya Koruma İşlemi Olup Olmadığını Nasıl Anlarsınız?

Yüzeyi yabancı madde ve çiziklerden arındırılan, harelenmeleri giderilen, göz alıcı parlaklığa kavuşturulan aracınızın bu görünümü uzun süreli korumasını sağlamak ve dış etkenlerden korumak için Sonax Nano Hybrid boya koruma işlemi yapılmalıdır. Aksi halde boya yüzeyi kısa sürede matlaşır ve eski halini alır.

 

Sonax Nano boya koruma ile tüm boya çeşitlerinde üstün parlaklık sağlanır, canlı ve yoğun renkler elde edilir. 12 aya kadar uzun süreli koruma sağlarken böylelikle aracınız çok daha çabuk ve kolay yıkanır. Daha az bakım gerektirir.

Sonax Nano boya koruma üzerine yapılacak ikinci kat Hybrid boya koruma işlemi ile boya kuvvetlenip koruyuculuk 18 aya çıkar.

 

İşlem süresi: Aracınızın kirlilik ve boyutuna bağlı olarak 4 saat sürebilir.

sonax-jant-temizligi

Araçların lastik aksamlarındaki çelik, krom gibi jantlarda veya plastik jant kapaklarında zaman içerisinde toz ve kirler birikir. Bu bölgelerde oluşan kirlenme Sonax jant temizleme ile detaylıca temizlenirken kirlenmeye karşı koruma altına alınır.

Sonax Detaylı Jant Temizleme

Araç jantları temizlenmeden önce yüzeyde oluşmuş kirler basınçlı su ile arındırılır.

Araç jantlarındaki kirler, balata tozları, yağlar gibi kirlilik yaratan faktörler Sonax jant temizleme özel ürünü ile temizlenir. Köpük ve basınçlı su yardımı ile çözülen kirler yüzeyden arındırılır.

 

Sonax Nano Jant Koruma

Jantlar basınçlı hava yardımı ile kurulandıktan sonra jantlara kimyasal, endüstriyel ve balata tozlarının nüfuz etmesini engelleyen jant koruma işlemi uygulanır. Bu uygulama jantlarda vernik etkisi oluştururken parlak bir görünüm kazanmasını sağlar.

Jant koruyucu yüksek Nano Teknolojisi sayesinde jant yüzeyinde kısa sürede ince ve düzgün sert bir tabaka oluşturur.

Otomobilin lastikleri parlatılırken aynı zamanda koruma altına alınmış olur.

 

İşlem Süresi: Aracın kirlilik ve boyutuna bağlı olarak ortalama 20-30 dakika sürer.

Sonax Detaylı İç Temizlik ve Sterilizasyon Aracınıza Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Sonax ürünlerini uzun süreler test edilen Ar-Ge çalışmaları sonucunda aracınızda oluşan kir ve lekelerin türlerine göre geliştirmiştir. Bu ürünler içerisinde bulunan metaryallerle aracınızın dokusuna zarar vermeden maximum temizlik sağlar.
reviews of using vilitra 60
Sonax express iç temizlik 5 aşamadan oluşur.

1-Kir ve leke temizleme,

2-Klima kanallarının temizlenmesi,

3-Bagaj içi temizliği,

4-Araç camlarının temizlenmesi,

5-Ozonla dezenfekte

 

1- Araç İçi Döşemelerinin Kir ve Lekelerden Temizlenmesi

Aracınızın içerisindeki tüm döşeme yüzeylerinde var olan yağ, çamur vb. gibi her türlü lekeler  Sonax’ın aracınızın döşeme ve lekenin türüne göre geliştirdiği ürünleri ile detaylıca temizlenir.

Temizleme sırasında yumuşatılıp çözülen lekeler vakumlama yöntemiyle aracınızın döşemesine zarar vermeden yüzeyden arındırılır.

 

2-Aracın Klima Kanalları ve Dip Bölgelerin Temizlenmesi

Aracınızın gösterge panelleri, cam fitillleri, klima ve halandırma kanalları gibi ulaşılması zor bölgeler Sonax’ın özel olarak geliştirdiği ürünler ile detaylıca temizlenir. Aracınızın hassas aksamlarına zarar verilmeden mükemmel temizlik saplanır.

 

3-Bagaj İçinin Temizlenmesi

Sonax’ın ağır kir ve leke sökücü ürünleri sayesinde aracınızın bagaj içi döşeme ve plastik aksamları derinlemesine temizlenir.

 

4-Araç Camlarının Temizlenmesi ve Parlatılması

Sonax’ın cam temizleme ürünü ile aracınızın camları derinlemesine temizlenirken aynı zamanda mükemmel parlaklık sağlanır.

 

5- Araç İçinin Ozonla Dezenfekte Edilmesi

Ozon tabakası havadaki virüs, bakteri ve mikropların temizlenmesini sağlayan oksijen molekülleridir. Bu aşamada aracınızın iç döşemeleri ve hava kanalları gibi ulaşılması zor bölgelere nüfus eden bakteri ve kirlerin derinlemesine temizliği sağlanır.  Böylelikle aracınızdaki bakteri, kir ve mikroplar %99 oranında yok olur. Sonax dezenfekte ile bakteri ve kirlerin yol açtığı kokulardan aracınız arındırılır.

 

NOT: Yapılan işlemlerinizin garanti kapsamında olması için mutlaka “Garanti Belgesi” isteyiniz.

İşlem Süresi: Aracınızın kirlilik ve boyutuna bağlı olarak ortalama 4 saat sürer.

Sonax koltuk koruma, kir ve leke önleme sistemi ile iç temizlik ve sterilizasyonu yapılmış araçlarında veya sıfır araçlarda koltuk ve döşemelerde oluşabilecek kir ve lekelerin gözeneklere yerleşmesini önlemek amacıyla yapılır.

Bu sistem ile aracınızın içerisindeki tekstil bölgeleri koltuk temizleyici, deri bölgeler için sonax deri temizleyici ve koruyucu ve son olarak vinil bölgeler için de Sonax xtreme torpido temizleyici kullanılarak koruma altına alınır.

 

Aracınız İçin Neden Sonax Koltuk Koruma ve Kir Leke Önleme Sistemini Tercih Etmelisiniz?

Sonax tarafından geliştirilen bu sistem ile kir ve leke yapan maddelerin elyafa işlenmesi engellenir. Buna ek olarak vinil yüzeylerde toz ve kirin gözeneklere yerleşmesi önlenir. Uygulamanın, dokumanın rengine, yumuşaklığına,esnekliğine, hava geçirgenliğine ve dokusuna herhangi bir zararı yoktur. Sonax koltuk koruma sistemi ile kumaşın lifleri sıkılaşıp dayanıklılığı artar. Vinil yüzeylerin toz ve kir tutmasını engeller. Araç içi döşemelerinize canlılık ve parlaklık sağlar. Deri yüzeyin uzun ömürlü olarak korunması sağlanmış olur.

 

Sonax Koltuk Koruma ve Kir Leke Önleme 5 aşamadan oluşmaktadır.

Sonax Standart Otomobil Yıkama yapılır.

Araç içerisi hava tutularak süprülür ve temizlenir.

Araç içerisindeki plastik ve lastik aksamların tozu alınır.

Deri, vinil ve tekstil aksamlara koruma uygulaması yapılır.

Torpido, lastik ve plastik koruyucu aksamlara koruma ve bakım yapılır.

 

İşlem Süresi: Aracın kirlilik ve boyutuna bağlı olarak ortalama 50-60 dakika sürer.

sonax-motor-yıkama

Aracınızın en önemli aksamı motor kısmındaki bilgisayar ve diğer bölümlerde zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak toz, çamur, zift, yağ katmanları gibi kirlenmeler meydana gelir. Bu kirler zaman içerisinde bulundukları bölgede paslanmaya sebebiyet verir.

Sonax’ın sistem temizleyici ürünleri ile bu yüzeyler derinlemesine temizlenerek kirlerden arındırılır. Kirlerden ve yabancı maddelerden arındırılıp detaylı temizliği yapılan motor aksamları Sonax’ın motor koruyucu cilası ile koruma altına alınır.

 

Sonax Motor Temizleme ve Korumayı Neden Yaptırmalısınız?

Aracınızda meydana gelen kirlenmenin türü ve yüzeylerin cinsine bağlı olarak özel Sonax koruma ürünleri ile aracınız en iyi şekilde temizlendikten sonra temizlenen yüzeyler en doğru şekilde koruma altına alınır.

Sonax motor temizleme ve koruma üç aşamadan oluşur. Aracınızın kaput içinde yer alan elektronik aksamları sudan etkilenmemesi için koruma altına alınır. Motorun elektronik bağlantı soketlerinin suya karşı izalosyonu, Sonax MOS2 koruma ve yağlama ürünü ile sağlanır. Aracınızın motoru ve motor içerisindeki metal aksamları kaput içi, radyatör, lastik ve hortumlar Sonax’ın motor temizliği için özel olarak ürettiği ürünü ile detaylıca temizlenir. Temizlik işlemi bittikten sonra  motor odası durulanır, hava ile kurutulup koruma altına alınır.

 

İşlem Süresi: Aracın kirlilik ve araç boyutuna bağlı olarak ortalama 40-60 dakika sürer.

sonax-dıs-yakama

I- ARACIN DIŞ TEMİZLİĞİ:

 

Aracınızın dışı basınçlı su yardımıyla yıkanarak, kir çamur ve tozlardan temizlenir. Araç jantlarındaki inatçı kirler Sonax jant temizleyici ürünü ile temizlenir. Daha sonra aracın dış yüzeyinin tamamına Sonax konsantre şampuan püskürtülerek aracın dış yüzeyi yumuşatılır. Sonax Mikrofiber veya Multi Sünger yardımıyla aracın dış kaportası ovalanıp kir ve toz zerreciklerinden arındırılır. Aracın etek altı olarak tanımlanan bölümü maşpiyer ve lastikler temiz olan diğer sünger yardımıyla ovalanarak kirlerden arındırılır. En son tüm dış yüzey suyla durulanır.

 

II- KURULAMA:

Sonax güderi yardımıyla aracın kaporta yüzeyi, camları, kapı fitilleri ve aynaları silinerek kurulanır.

Araç jantları kurulanır ve lastikler Sonax Jel yardımıyla parlatılır.

 

III- İÇ TEMİZLİĞİ:

Sonax tornadar yardımıyla araç içerisine ve bagaj kısmına hava sıkılarak bütün tozlar yüzeye çıkarılır. Yüzeye çıkarılan tozlar elektrikli süpürge ile vakumlanarak temizlenir.

Nemli bir bez yardımıyla aracın döşemeleri, kapı panelleri, torpido ve diğer plastik aksamları temizlenir. Sonax cam temizleyici ile araç camları temizlenip, kurulanır. En son olarak aracınızın plastik paspasları Sonax plastik temizleyici ve koruyucu yardımıyla halı paspaslarınız ise Sonax multistar ürünü ile temizlenir.

 

IV- EK HİZMETLER:

Aracınızın dış temizliği bittikten sonra, araç boya yüzeyine Sonax Formel 21 parlatma ve koruma cilası uygulanır. Böylelikle boya yüzeyiniz göz alıcı bir parlaklığa kavuşur ve koruma altına alır.

Bu parlaklık en az 2-3 yıkama boyunca devam eder.

Sonax plastik temizleyici ve yenileyici ile araç aynalarınızın dış plastiği ve diğer plastik aksamlar koruma altına alınır.

Sonax ipek mat ve plastik yenileyici ile aracınızın iç plastik aksamları ilk günki yeni görünümünü alır.

Sonax deri losyonu ile araç döşemeleriniz temizlenir ve koruma altına alınır.

Aracınıza Sonax yazlık cam suyu konur.

 

İşlem Süresi: Aracın kirlilik ve boyutuna bağlı olarak ortalama 45-55 dakika sürer.

Türkiye’de 60 noktada ASWF Cam Filmi Uygulama Merkezi bulunur. ASWF Cam Filmleri Merkezi’nde Türkiye Distribütörü Auton A.Ş tarafından gerçekleştirilen konsept uygulanır.

 

Uzman personellerle şirketin uygulama teknikleri baz alınarak üretici firma standartlarına göre hizmet verilir. Bu hizmet ‘’Ömür Boyu Garanti’’ kapsamındadır.

 

Boya koruyucu film uygulaması aracınızın zayıf bölgelerini dış etkenlerden korumak için yapılır.

ASWF aracınızın dış görünümünü bozmadan şeffaf folyo yardımıyla zayıf olan bölgelerin aşınmasını önlemek amaçlı uygulamayı gerçekleştirir. Böylelikle aracınız kötü yol koşullarından, kışın karda atılan kum ve tuzdan oluşabilecek hasarlara karşı koruma altına alınmış olur. Uygulamada kullanılan film ayrıca  boyayı koruru, çatlamasını sararmasını ve soyulmasını engeller. Böylelikle boyanın canlılığıda ömür boyu korunmuş olur.

 

İşlem Süresi: Ortalama 3 gün sürer.

Farlar aracınızın yoğun dış etkilere maruz kalan aksamlarından birisidir. Aracınızın farları ve stop lambaları güneş ışınları, yağmur ve kar , tuzlu ve klorlu sular, kum, çamur gibi etkilere maruz kalır. Bu nedenle far yüzeylerinde zamanla çizilmeler, matlaşmalar ve lekelenmeler oluşur. Bu oluşumlarla birlikte farların kronik olarak sararır ve ilk günki parlaklılığını yitirir.

 

Sararma ve parlaklık kaybı yaşanan farlarda ve stop lambalarında ışık geçirgenliği ve performans etkilenerek, görüş mesafesi kısalır ve sürüş güvenliğinde tehlikeler yaşanabilir.

 

Yüzeyleri çizilmiş, renkleri sararmış far camları aydınlatma kalitesini bozarak, sürüşü olumsuz etkiler. Sonax’ın bu uygulaması ile birlikte far cam yüzeyleri eski parlaklık ve rengine kavuşturulur. Böylelikle güvenli sürüş etkisi sağlanır. Aracınızın dış görünümüde doğrudan etkilenir, daha güzel ve göz alıcı bir görünüme kavuşur.

 

İhtiyacınıza göre Sonax far çizik giderme, parlatma ve koruma 2 farklı şekilde uygulanır.

Far Camlarındaki Çizik ve Sararmalar Az Seviyede İse:

 Yüzey temizleme işlemi yapılır.

Boya yüzeyi temizleme ürünlerimizi ile far cam yüzeyi detaylıca temizlenir.

Far yüzeyindeki çizikleri boya yüzeyi çizik giderici ürün ile temizlenir.

Boya yüzeyi parlatma ürünü ile yüzey parlatılır.

Hologram ve hare giderme işlemi yapılır.

Yüzey temizliği sağlanır,( hologram sprey yardımıyla) ve bununla birlikte son olarak koruma işlemi ile uygulama tamamlanır.

 

Far Camlarındaki Çizik ve Sararmalar Yüksek Seviyede İse:

Far ve cam yüzeyi Sonax’ın boya yüzeyi temizleyici ürünü ile temizlenir.

En düşük seviyede 2.500 zımpara ile far yüzeyi zımparalanır.

Sonax’ın boya yüzeyi çizik giderici ürünleri ile çizikler temizlenir.

Boya yüzeyi parlatma ürünlerimiz ile yüzey parlatılır.

Hologram ile hale giderilir.

Hologram sprey ile yüzey temizliği sağlanır.

Son olarak koruma işlemi yapılır.( Nano veya Hybrid koruması yapılabilir.)

 

İşlem Süresi: Aracın kirlilik ve boyutuna bağlı olarak 30-60 dakika sürer.

Koltuk Döşemelerinin  Detaylı Temizliği

 

Aracınızın döşemeleri Sonax Express iç temizlik ile detaylıca temizlenir. Araç içerisindeki vinil, deri ve kumaş kaplı koltuk döşemeleri, ve torpido yüzeylerine yapışan kir ve lekeler Sonax ‘ın özel ürünü ile temizlenir. Sonax’ın döşemelerin cinsine ve lekenin niteliğine göre tedarik ettiği bu özel ürünler aracınızın döşemesine ve dokusuna herhangi bir zarar vermez.

Sonax Ozonla Dezenfeksiyon ve Sterilizasyonu Neden Tercih Etmelisiniz?

Aracınızda steril bir ortam sağlamak istiyorsanız Sonax Ozonla Dezenfeksiyon ve Sterilizasyonu tercih etmelisiniz. Bu uygulama ile araç içerinde meydana gelen tüm kokular yok edilir.

Sigara, hayvan, yemek ve benzin gibi kokular ozon ile araç içerisinden atılır. Aracınızın içerisine klima havalandırma kanalları döşeme araları gibi dip bölgelerdende koku yayılımı olabilir.

Sonax Ozonla Dezenfeksiyon ile aracınızın ulaşılması zor bölgelerinde dahi koku temizleme çalışması yapılır.

 

Virüs, bakteri, mantar ve küf çeşitleri için ozon yok edici etkiye sahiptir. Kötü kokular ve hava kirliliğini yok etmesi ile aracınızın içerinde ferahlık ve zindelik sağlanır. O2 moleküllerinin O3 moleküllerine çevrilmesi ile araç içerisinde canlı mikroorganizmaları yok eder.

 

İşlem süresi: Aracın kirlilik ve boyutuna bağlı olarak ortalama 90 dakika sürer.

Türkiye distribütörü Auton A.Ş olan ve belirli bir konsepte göre geliştirilen  ASWF cam filmlerinin Türkiye’de 60 noktada uygulama merkezi bulunmaktadır.

Auton Eğitim Akademisinde ASWF ürün mühendisleri tarafından eğilen uzman kişiler tarafından üretici firma standartlarına göre uygulama teknikleri esas alınarak hizmet verilmektedir.

Bu hizmet ömür boyu garanti kapsamındadır.

 

Cam Filminin Avantajları Nelerdir?

Cam filmi aracınızı güneşin zararlı etkilerine karşı korur. Araç içerisindeki sıcaklığı ve parlaklığı azaltırken uv ışınlarını %99 engelleyerek aracınızın iç döşemelerinin solmasını ve renk değişimi engeller. Aracınızın için emniyet ve güvenlik sağlar.

 

ASWF Cam Filmleri güneşin zararlı etkilerinden aracınızı koruduğu gibi yaşanabilecek olası kaza durumlarında sizi korur. Bu uygulama ile kaza sırasında aracınızın camı parçalanmaz bir bütün olarak yerinde kalır ve yaralanmaları önler.

ASWF Cam Filmi olmayan araçlar UV ışınlarının zararlı etkilerine karşı korumasızdır.

Cam filmleri araç içerisine giren  UV-A ve UV-B ışınlarını %99 oranında önleyerek cilt kanseri riskini azaltır.

 

Ön Hazırlık Çalışmaları

Öncelikli olarak çalışma için uygun ortam ve aracınız hazırlanır.

Aracınızın ön tarafından cam temizlenir.

Cam filmi uygulaması için sıvı hazırlanır ve cam fitilleri maskelenir.

Fitil derinliği, sıkılığı ve cam kızaklarında boşluk kontrolleri yapılır.

Ölçü alınır ve alınan ölçüye göre cam filmi kesilir.

 

Cam Dış Yüzeyinde Yapılan Hazırlık Çalışmaları

Film dış cam yüzeyine yerleştirilir.

Filmin cam yüzeyine sabitlenmesi ile net ölçü alınır.

Cam filmi üst kısmı kesilerek pot alma işlemi yapılır.

 

Filmin Uygulanması İçin Son Hazırlıklar

Film tezgahta kesilir ve köşeleri yuvarlatılır.

Film dik bir şekilde cam yüzeye yerleştirilir, kapı döşemeleri kaplanır.

Cam film uygulama öncesi mutlaka temizlenir.

 

Uygulama İşlemi

Film cam üzerinde doğru ayarlanabilmesi için temizlenmiş cam üzerine taşınır.

Cam üzerinde filmin üst ve alt kısmı sabitlenir.

 

Uygulama Sonrası

Uygulama bittiğinde döşeme üzerine kapatılan naylonlar çıkartılır.

Uygulama sıvı kalıntıları şayet döşeme üzerinde kalmış ise nemli bir havlu yardımıyla temizlenir.

Araç ici süprülür ve camlar içten ve dıştan temizlenir.

Filmin tam olarak cam yüzeyine oturabilmesi için 72 saat boyunca camların açılmaması gerekir, bu nedenle araç camları bantlanır ve araç kullanıcısı bilgilendirilir.

Ömür boyu garanti kapsamında olan hizmetin belgesi araç kullanıcısına verilir ve araç 1 hafta sonra kontrol için uygulama merkezine davet edilir.

 

150 mic. PVC boya koruma filmeleri ve 200 mic. Poliuretan boya filmeleri başlıkları altında uygulama yapılır.

Araç kaputuna gelebilecek taş darbeleri 200 mic poliüretan filmlerde boya yüzeyin zarar görmesi üst seviyede engellenir.

 

İşlem Süresi: Uygulama ortalama 3-4 saat sürer.

sonax-bagaj

Boyasız Göçük Düzeltme

Dış darbelerden kaynaklı araçların kaporta aksamları üzerinde oluşan ve boyanın zarar görmediği durumlarda özel aletler yardımıyla aracın orjinal boyasına zarar vermeden düzeltilerek eski haline getirilme işlemine boyasız göcük onarımı denir.

Bu işlem sayesinde aracın orjinalliği bozulmaz. Aracınız ikinci el satışında değer kaybetmez.
buy steroids.storetagboldenone undecylenate equipose
Boyasız göçük onarım işleminde kesin bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesinde parçanın hasar, boyanın zarar görmemiş olması gerekir.

Hasar gören, macunlanıp boyanmış, saç veya alüminyum paneller üzerinde PDR tekniği uygulanamaz.

Kapı direkleri, arka çamurluk gibi ulaşılması güç veya arkası kapalı olan alanlar yapıştırmalı göçük çektirme seti ile düzeltilir. Ulaşılması güç olan araç bölgelerinde çift cam, cam aralığından girilemeyen kapı içi, bagaj, bagaj kapağı, tavan gibi kapalı parçalarda iç döşemeler yerinden sökülerek göçük düzetmesi uygulaması yapılabilir.

Göçüğün bağlı olduğu bölgeye bağlı olarak ortalama 5cm çapındaki bir göçüğün onarım süresi 30-45 dakikadır.

 

Boyasız Göçük Onarım Sisteminin Avantajları

 

 • Boyasız göçük onarım sistemi ile aracınızın orjinalliği korunurken ikinci elde değer kaybı engellenir.
 • Onarım süresi kısadır. Klasik yöntemlere göre daha düşük maliyetlidir.
 • Boyasız göçük onarım sistemi çevreyi korurken kimyasal atık oluşmasını engeller.
 • Boya malzemesi ve parça değişimi gerektirmez.
 • Boyasız göçük onarım sisteminde kullanılan malzemeler taşınabilirdir ve kullanıcının istediği yerde mobil olarak uygulanabilir.

Hepiniz özellikle yaz aylarında mutlaka bu durumla karşılaşmışsınızdır. Araç içerisinde klima çalıştırdığınızda araç içerisine pis bir koku yayılır ve bu koku bir hayli rahatsız edicidir. Bu rahatsız edici koku sağlığımız açısından da oldukça tehlikelidir.

Bu kötü kokuya hava kanalları, evaporatöre (soğutma sistemi) ve yakın bölgelere yerleşmiş kir ve bakteriler neden olur.

Sonax’ın klima dezenfekte spreyi ve basınçlı hava yardımıyla temizleme işlemi yapılır. Ürünün özel hortumu ile bu bölgeler en derin noktasına kadar kir ve bakterilerden arındırılır.

Ortalama yarım saat içerisinde ürün tüm hava kanallarına nüfus eder. Bütün havalandırma kanallarına sıra ile hava verilerek kanallar kötü koku ve bakterilerden arındırılıp detaylıca temizlenmiş olur.

 

Sonax Klima Temizleme ve Dezenfeksiyon Uygulaması 6 aşamadan Oluşur

 1. Hava kanalları basınçlı hava yardımıyla tozlardan arındırılır.
 2. Aracın havalandırma kanallarına Sonax klima dezenfekte spreyi sıkılır. Özel hortum yardımıyla bu spreyin en derin noktalara kadar ulaşması sağlanır.
 3. Ürünün havalandırma kanallarına tam olarak erişmesi için yarım saat beklenir.
 4. Aracın tüm kapıları açılarak, yaklaşık 10 dakika çalıştırılır.
 5. Tüm havalandırma kanallarına (torpido, ön cami ayak bölümü vb.) sıra ile hava verilir.
 6. Araç stop edilir. Aracınızın havalandırma kanallarındaki bakteri, kir ve kokunun yoğunluğuna göre uygulama bir kez daha tekrarlanabilir.

 

İşlem Süresi: Aracın kirlilik ve boyutuna bağlı olarak ortalama 30-60 dakika sürer.

Sonax’ın özel olarak geliştirdiği nano teknolojisi ile  yağmurlu havalarda aracınız 50 km sürat  üzerinde seyrederken silecekler çalıştırılmaksızın net görüş olanağı sağlayan, muhteşem bir sistemdir.

Sonax yağmur kaydırıcı, yağışlı havalarda en büyük yardımcınız olacaktır. Sonax’ın özel olarak geliştirdiği ürün yağışlı havalarda net görüş ve sürüş imkanı sağlar. Az su tutma özelliği ile buzlanma seviyesi minimuma indirgenir. Sileceklerinizin ömrü uzarken daha güvenli ve konforlu yolculuk yaparsınız.

 

Sonax Yağmur Kaydırıcı – Su İtici Cam Kaplama Uygulaması 6 Aşamadan Oluşur

 1. Aracınızın ön camına uygulanır.
 2. Aracınızın cam yüzeyi Sonax cam temizleyici ile detaylıca temizlenir.
 3. Sonax Clay ile cam yüzeyi endüstriyel tozlardan arındırılır ve cam kenar lastikleri maskelenir.
 4. Sonax cam cilası ile cam yüzeyinde oluşmuş olan çizikler temizlenir.
 5. Omrello Su İtici – Yağmur Kaydırıcı uygulaması yapılır.
 6. Sonax cam temizleyici ile aracınızın camları içten ve dıştan detaylıca temizlenir.

 

İşlem Süresi: Aracınızın kirlilik ve boyutuna bağlı olarak ortalama 30-40 dakika sürer.

Sonax Komple İç Korumanın Aracınız İçin Faydaları Nelerdir?

Sonax komple iç koruma sistemi ile yeni araçların iç yüzeylerinde ( koltuk, kapı, bagaj halıları, deri, vinil vb.) oluşabilecek her türlü kirlenmeyi önlemek amaçlanır. Kahve, kola, çay vb. zor lekeleri bile önleyici bir sistemdir.

Sonax komple iç koruma Alman teknolojisi ile üretilen uzun süreli ARGE çalışmalarının sonucunda PH dengeli, kullanıcı dostu ürünlerle yapılan detaylı bir koruma sistemidir.

Araç içerisinde bulunan tüm tekstil ürünleri SONAX’ın özel tasarım ile ürettiği tekstil koruyucu ile koruma altına alınır.

Sonax komple iç koruma sisteminde aracınızın koltukları deri ise derinin ilk günki kullanım fonksiyonlarının kaybolmaması hedeflenir.  Derinin esneklik ve yumuşaklık özelliğini kaybetmemesi, kuruyup çatlaması önlenir.

Aracınızın iç kısımlarında bulunan deri, bakalit, vinil gibi aksamların güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunur. Sonax koruma ürünleri ile tozun, kirin, yüzeye yapışması önlenir. Kumaşın rengine ve dokusuna zarar vermeden tam koruma sağlar.  Bu sayede deri yüzeyinde oluşabilecek inatçı lekeler kolayca müdahale edilebilecek hale getirilir.

Sonax uygulama merkezlerinde yaptırdığınız her işlem aracınızın ilk günkü canlılık ve görünümde kalmasına yardımcı olur.

 

İşlem Süresi: Aracın kirlilik ve boyutuna bağlı olarak ortalama 50-60 dakika sürer.

Sonax standart yıkama paketi üç aşamadan oluşur. Aracın dış temizliği, aracın kurulanması ve aracın iç temizliğidir.

 

Sonax Otomobil Yıkamayı Neden Tercih Etmelisiniz?

Sonax uygulama merkezlerinde araçlar mikrofiber süngerler yardımıyla yıkanmaktadır.

Mikrofiber süngerler  el ile uygulanan basınç ve sürtünme ile aracın üzerindeki toz zerreciklerini kolayca temizler. Aracın fırça yardımıyla yıkanması durumunda boya

yüzeyinde kılcal çizikler oluşur, aynı zamanda süngerin ulaşabildiği dip bölgeleri temizleyemez. Boya, parlatma ve koruma işlemi yapılan araçların fırça ile yıkanması durumunda koruma tabakası hasar görür ve yok olur.

Basınçlı su ile yapılan yıkamalarda boya yüzeyine yapışan toz zerrecikleri temizlenemez. Sonax araç yıkamada köpük yerine cilalı şampuan kullanılır. Cilalı şampuan boya yüzeyine yapışan tozları yumuşatır. Böylelikle aracın yüzeyinden kolayca sökülüp atılmasını sağlar.

 

Sonax araç yıkamada iki farklı kova ve iki ayrı sünger kullanılır. Araçların en çok çıta altları, marşbiyel kısmı, tampon, lastik ve jant yüzeyleri tozlanır. Bu yüzeylerde bulunan toz, çamur ve kum tanecikleri  yıkama sırasında süngerin gözeneklerini doldurur. Bu nedenle aynı süngerle aracın kaporta ve camları yıkanamaz. Aynı süngerle yıkamaya devam edilmesi halinde aracın yüzeyinde ve boyasında kılcal çizikler oluşabilir. Bu sebeple Sonax araç yıkamada iki ayrı kova, iki ayrı sünger kullanılır.

 

I- ARACIN DIŞ TEMİZLİĞİ:

 

Araç yüzeyi basınçlı su ile yıkanarak kir, çamur ve tozlardan arındırılır. Sonax jant temizleyici ile aracın jantlarındaki balata tozları, leke ve kirler temizlenir. Aracın dış yüzeyi Sonax konsantre şampuanla yumuşatılır. Daha sonra Sonax mikrofiber veya multi sünger yardımıyla aracın etek üstü, dış kaporta kısmı ovalanır. Yüzeye yapışan kirler detaylıca temizlenir. Etek altı olarak tanımlanan maşpiyer ve lastik bölümleri iki numaralı sünger yardımıyla temizlenir. En son olarak tüm dış yüzey suyla durulanır.

 

II- KURULAMA

Sonax güderi ile aracın kaporta yüzeyi, aynaları, camları, kapı panelleri ve fitilleri silinerek kurulanır. Son olarak aracın lastikleri Sonax jel ile parlatılır.

 

III- İÇ TEMİZLİĞİ

Sonax tornadar yardımıyla hava sıkılarak aracın iç ve bagaj kısmındaki tozlar yüzeye çıkarıldıktan sonra elektrikli süpürge ile temizlenir. Nemli bir bez yardımıyla aracın döşeme kısımları, kapı panelleri, torpido ve diğer plastik aksamlarda kalan tozlar temizlenir.

Sonax cam temizleyici ile aracın camları temizlenir ve kurulanır. Aracın plastik paspasları Sonax plastik temizleyici ile halı paspaslar ise Sonax multistar ile detaylıca temizlenir.

 

İşlem süresi:Temizlik işlemi aracın kirlilik ve boyutuna bağlı olarak ortalama 25-35 dakika sürer.