: +90 212 282 88 00

Seramik Kaplama Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

sonax-bmw-2

Seramik Kaplama Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli

Artan araç teknolojisi ve hayat standardının yüksek boyutlara ulaşması ve bizleri gideceğimiz her yere ulaştıran araçlarımıza daha fazla ihtiyaç duymamızı sağlamaktadır. Daha rahat tatil yapabilmek veya çocuklarımıza daha rahat eğitim hayatı sunmak için her evde araç bulunması zorunlu gibi görünmektedir. Üstelik tek araçla kalmayıp çoğumuzun evinin önünde iki araç bulundurmaktayız. Alışveriş,eğitim,iş hayatında en önemli ulaşım kaynağımız olan araçlara bakımlarını yaptırmak da kaçınılmazdır.

Seramik Kaplamada İstanbul

Bakım yaptırmanın yanı sıra kullandığımız araçların daha az zarar görmesi için araçlarımızın periyodik bakımların da motor aksamına baktırdığımız durumlarda dış görünüşlerine de ne kadar önem verdiğimiz günümüz taşıtlarda açıkça görünmektedir. Bunlardan bir tanesi de seramik kaplamadır. Seramik kaplama teknolojisinin geliştiği ve gözdeleştiği günümüzde araçlarımızın hem değerini artırmak hem de uzaktan bakıldığında çekici bir hal alabilmesi için dış kaplamaya önem vermemiz gerekiyor. Görünen görünmeyen kazalarda dış yapısına daha az zarar vermek adına bu sistemi araçlarımıza uygulamanın faydasını görmek içten bile değildir. Sattığımız aldığımız araçlarda yarı yarıya fiyat ve kalite farkını gözle görünür hale getirir. Bu işlemi kolayca yaptırabileceğimiz yerlerde gün geçtikçe artmaktadır.

Seramik Kaplamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seramik kaplama yaptırdığımız araçlarda dikkat etmemiz gereken birkaç nedenden bir tanesi de,aracın sınırlarını belirginleştirip uygun işlemin yapılmasıdır. Daha etkili sonuçlar alabilmek için ortamın sıcaklığının da önemini belirtmeden geçmek olmaz. Bütün bunlara dikkat ederken aracımıza yapılan dolgunun sağlığı açısında bekleme süresi de önemlidir. Aksi takdirde yapılan işlemlerde tıpkı evimizin duvarlarında ki bakımsızlığa yol açacak belirtiler gibi aracımızın üzerinde çatlaklar oluşturabilir. Bu işlemleri yaparken bez ile kurulama işlemi yapılmalıdır. Asla bez izi bırakılmamalıdır. Bütün emeklerin boşa gitmesine ve görüntünün hoş durmayacağını bilmemiz gerekir. Kurulama işlemi yapılırken bezi dairesel hareketlerle uygulamalısınız. Seramik kaplama yaptığımız alanın kuru ve nemsiz bir ortam olması gerekmektedir. Kaplama üzerinde meydana gelecek çok ufak bir su damlası anında leke bırakabilir. Kaplama işlemi bittikten sonra aracınız 3 saat boyunca kapalı bir alanda kalmalıdır ve yaklaşık 12 saat sonra yıkanmalıdır. Size saydığımız bütün bu kritik noktalara dikkat ettiğinizde başarılı bir seramik kaplama gerçekleştirmiş olacaksınız.