: +90 212 282 88 00

Seramik Kaplama Özellikleri

sonax-seramik

Seramik Kaplama Özellikleri Nelerdir?

Seramik kaplama son dönemlerin araba sektöründe en yaygın olarak tercih edilen teknolojilerinden birisidir. Peki, nedir bu seramik kaplama? Eski dönemlerde yapılan ve ömrü sadece altı ay kadar bir zaman ilk gün ki performansını gösterebilen boyama tekniğine alternatif olarak geliştirilmiş bir teknolojidir.

Bu uygulama yenilikçi, geliştirilmiş ve daha yüksek performans sağlayan boya koruma sistemidir. Bu teknolojide aracınızın kapıları, motor kaputu ve bagaj içleri haricinde dışarıdan bir araca baktığınızda gördüğünüz her alanın kaplanmasıdır. Seramik kaplama boyalı yüzeylere, çizik alanlara, vernikli ve hiçbir pürüz olmayan alanlara dahi uygulanabilmektedir.

Seramik kaplama müşterilerine hem zevk hem de koruma sağlamaktadır. Çünkü aracınızda hiçbir hasar olmadan da rengini değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu değişim ile kişisel zevkinize yönelik aracınıza sahip olabilirsiniz. Bir başka açıdan ise aracınız ister boyalı, çizik ve benzeri olsun; ister hiçbir sıkıntısı olmasın. Yine seramik kaplama sayesinde aracınızın dış yüzeyi için bir koruma kalkanı oluşturmuş oluyorsunuz.

Seramik kaplamanın avantajlarını sıralayacak olursak:

– Aracınızı doğanın zararlı UV ışınlarına karşı koruma sağlar.
– Asit yağmuru, kar ve dolu gibi doğal olaylara karşı aracınızı korur.
– Hemen hemen herkesin şikâyetçi olduğu kuş pisliğinden de aracınızı korumaktadır.
– Aranızın parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar.
– Aracınızın ikinci el değerinde artış meydana getirir.
– Seramik kaplama normal araç temizliği dışında bakım gerektirmez. Size ayrı bir maliyet yüklemez.
– Kir ve leke tutmama konusunda son derece başarılıdır.
– Araç yıkama fırçalarının verdiği zararlara karşı toleranslıdır. Yani yıkama makinelerinin ve fırçaların verdiği zararlara karşı son derece korunaklı bir yapı oluşturur.
Seramik kaplama yaptırırken eğer zevkimiz doğrultusunda ya da ciddi hasar sonucunda aracın renginden farklı bir renkte kaplama yaptıracaksak bu durumu aracın ruhsatına işlettirmeliyiz.
Bir önemli husus ise, ikinci el araç alımlarında denk geldiğimiz seramik kaplamalı araçların muayenelerini çok iyi yaptırmalıyız. Çünkü her birey sizin kadar dürüst ya da iyi niyetli olmayacaktır. Ciddi hasarlar almış aracını seramik kaplama yaparak bu durumu gizlemeye çalışanlar da olacaktır. Bu kadar yararlı özelliği olan bir uygulamayı tercih ederken de önünüze çıkabilecek böyle ufak olumsuzluklara karşı dikkatli olmalısınız.