: +90 212 282 88 00

Seramik Kaplama Ne İşe Yarar ?

sonax-seramik

Seramik Boya Nerede,Ne işe Yarar ?

Birçok kişi araçlarını çevresel faktörden bunun yanı sıra aşınmalardan korumak için binlerce yola başvurmaktadır. Zaman içinde aracın boya ve alaşımları kavlayabilir, çatlayabilir ve bunun yanı sıra renk sormaları yaşanabilir. Bu noktada yapılan seramik kaplama araçta oluşabilecek solmaları, çatlamaları ve soyulmaları tamamı ile engeller. Araç üzerinde çevresel faktörlerden dolayı oluşabilecek hasarları gidermek için seramik kaplama tercih edebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra araç üzerindeki boyanın oksitlenmesi gibi durumlarda da seramik kaplama tercih edilmektedir.

Neden mi Seramik Kaplama?

Eğer ki seramik kaplama kaliteli ürün ve kaliteli işçilikle yapılıyorsa kaplamada aşınma, dökülme, soyulma, çatlama ve bunun yanı sıra renk atması gibi durumlar görülmez. Aynı zamanda araç üzerinde oluşabilecek çamur, kuş pisliği, böcek ölüleri, asit yağmuru, tuz gibi kirleten faktörlerinde kolay bir şekilde temizlenmesini sağlar.

Seramik Kaplama Bakım,Onarim Süreci Nedir?

Seramik kaplama araca uygulandıktan sonra herhangi bir yenileme işlemi gerektirmez. Genellikle firmalar 5 ile 7 arasında güvence vermekte olup garanti kapsamı dışında da seramik kaplama sorunsuz bir biçimde kullanılabilir. Aynı zamanda seramik kaplama herhangi bir bakım gerektirmez. Şöyle ki seramik kaplama yaptırdıktan sonra kaplamaya dair yeni bir masraf karşınıza çıkmaz. Seramik kalktın yaptırdığınızda ödemeyi yapar sonrasında sürpriz masraflarla karşı karşıya kalmazsınız.

Seramik Kaplamada Kalıcılık

Seramik kaplamanın sağladığı diğer faydaları baktığımızda karşımıza ilk olarak araçtaki parlaklık çıkar. Adeta yeniden boyanmış gibi yahut galeriden sıfır bir model gibi aracınız parlaklaşır. Bununla birlikte diğer bir faydası ise en güzel görünümü kılıç olarak korunmuş olur.Yüzey üzerinde oluşabilecek aşındırıcı ve kirletici maddelerin kolaylıkla temizlenmesine olanak sağlar. Tüm bunların yanı sıra aracın görünümü daha temiz ve daha şık olduğu için aracın ikinci el piyasası etki ederek satış sırasında yüksek kar elde etmenizi sağlar.