: +90 212 282 88 00

Seramik Boya Koruma Püf Noktaları

bmw-seramik1

Seramik boya koruma aracınızın uzun ömürlü olması için yapılan ve araca uzun onur yanında estetik bor görüntü de kazandıran işlemdir.  Seramik boya koruma sayesinde aracınız yıllarca aynı ışıltı ve boya özelliğini korumaktadır.  Seramik boya arabalarda vernik tabakası  üzerine yapılmaktadır. Vernik tabakası 1 3 mikronluk sert yanama oluşturma işlemine verilen addır.   Seramik kaplama uygulandığı taban ile kovalent bir bağ oluşturmaktadır.  Seramik boya koruma uygulandığı yüzeyde maksimum sertliğe 72 saat sonunda ulaşmaktadır.  Boya ve kaporta üzerinde uygulanan kaplama sayesinde arabalar için pek çok avantajlı durum ortaya çıkmaktadır.   Gunluk hayatta pek çok farklı yoldan dolayı boyalar ya da kaputtalar üzerinde olumsuz zararlar oluşmaktadır.  Örneğin kuş pisliği ağaç  reçinesi kireç oluşumu ya da oksitlenme bu konuda olumsuz etki yapmaktadır. Asit yağmuru da yine kaporta üzerinde olumsuz etkiler yapmaktadır.  Aynı şekilde ultraviyole ışınlar ya da böcekler de bu konuda olumsuz etki bırakan etkenler arasında yer almaktadır.  Demir ya da çevresel kirleticiler de yine bu konuda sayılan olumsuz etkenler arasında yer almaktadır. Seramik boya kaplamanın pek ck faydası bulunmaktadır.  Kılcal çizimlere karşı arabayı korumaktadır .Bu koruma ile temizlik maddesi kullanımında yüzde doksana varılan koruma sağlanmaktadır.

Seramik boya koruma arabayı bakterilere karşı da koruyarak doğal bir görünüm  kazandırmaktadır.  Aynı şekilde seramik boya koruma küf ve upsun oluşumuna karşı da atkılı bir koruma sağlamaktadır. Aracın boyasını güçlendiren bu katman ile aracınız boya parlaklığını uzun süre korumaktadır.  Seramik  kaplam yapılırken aracınızın zerinde birkaç farklı işlem uygulanmaktadır.  Bota üzerinde her ne kadar görünmese de ravin boyası güçlendirmek için ya da görünmeyen çizikleri ortadan kaldırmak için kaplama kullanılmaktadır.  Kalın pasta ince Pasta ve cilalı hare giderici ve kil işlemleri kaplama için uygulanan yöntemler arasında yer almaktadır.  Bazen farklı işlemle eksil yapılmasa kaplamada her halükarda cilalı hare giderici mutlaka kullanılmaktadır.  Bu işlem sayesinde yapılan işlemler daha kolay olurken yapılan kaplama daha uzun süre kendini korumaktadır. Aracınız uzun süre trafiğe çıkmış ya da kısa sürede olsa kullanılmış olsa da kaplama konusunda mükemmel bir sonuç almak için bazı tavsiyeler dikkat etmek gerekmektedir.  Kesinlikle yapılacak seramik kaplama profesyonel bir ekip tarafından ce profesyonel bor ortamda yapılmalıdır.  Araç bakım ürünleri kaliteli ürünler arasında seçilirken uzman ve eğitimli kimseler tarafından bu işlemin yapılması işlemin sağlıklı bir şekilde sonuçlanması acısından oldukça önemlidir. Bu işlemler 12 saat süren profesyonel bir işlemdir.  Özellikle ilk defa yapılacak kaplama için Pasta  konusunda hassas çalışmalar yapılmalıdır.

Araç kaplama birkaç farklı aşamadan oluşan ve profesyonellik isteyen işlemlerden oluşmaktadır.  Bor araca yapılacak olan seramik boya koruma için öncelikle araç temizliği yapılmaktadır.  Komple yapılan temizlik sonrasında araç seramik boya koruma için hazır hale gelmektedir. Bu işlem ardindan  genelde seramik boya koruma için kil temizliği yapılmaktadır.  Aracın yüzü boyalı ve pürüzsüz olduğundan bazen yıkanma halinde dahi bir takım kirler görünmemektedir. Pek çok farklı kategoride yer alan kir bu işlem sayesinde tamamen araçtan çıkarılmaktadır. Bu işlem esnasında bir sonraki aşamada kalın pasta ve ince Pasta uygulanmaktadır. Uygulanan bu işlemler sayesinde araçta yer alan seramik boya koruma tam anlamıyla sağlıklı bor sonuç verecektir. Cila ve seramik boya koruma sin aşamada yapılacak işlemleri oluşturmaktadır.  Bu işlemlerin uzmanlar tarafından yapılması hem işlemin kalıcılığını etkilerken hem de parlaklık ve kalite bakımından etkili olmaktadır.