: +90 212 282 88 00

Seramik Boya Kaplama Nedir ?

sonax-alfa-romeo

Seramik Boya Kaplama Neleri Korur

Seramik Boya Kaplama, araçlarda alaşım boylarında zamanla oluşan zararları engellemek amacıyla yapılan bir koruma çeşididir. Bu işlem araç yüzeyinde bulunan en derin noktalara dahi ulaşmaktadır. İşlem yıllar boyunca araç yüzeyinde oluşacak renk atma, aşınma ya da reçine veya kuş pisliği gibi dış etkenlerden araçları korumaktadır. Seramik Boya Kaplamanın en güzel tarafı işlem araca uygulandıktan sonra başka hiçbir zaman işlem için bakım ya da tekrara gerek duymamasıdır.

Seramik Boya Kaplama Temizlenmesi

Teknolojinin gelişmesi ile Seramik Boya Kaplama da en verimli halini almıştır. Günümüzde araçlara uygulanan Seramik Boya Kaplama aşınmaz, dökülmez ya da asla soyulmaz.  Ayrıca Seramik Boya Kaplama Aracın kuş pisliği, reçine ya da asit yağmuru gibi dış etkenlerden hızlı bir şekilde temizlenmesini de sağlamaktadır. bu sayede işlem ile araçlar uzun yıllar ilk günkü dış görünümünü korumaktadır. Teknolojik gelişmeler ile Seramik Boya Kaplama işlemleri de bir hayli ilerlemiştir. Özellikle Amerika gibi dünya devi bir ülkeden alınan yöntemler ile bu işlem ülkemizde en gelişmiş şekilde uygulanmaktadır. Bu sayede pek çok kişi araçlarında olağanüstü parlaklık ve korumayı sağlamak için ise Seramik Boya Kaplama yaptırmaktadır. Seramik boya ile araçlar dış etkenlerden korunduğu gibi parlaklığını da kaybetmemektedir.

Seramik Kaplamada Firma Seçimi

Yapılacak olan Seramik Boya Kaplama için firma seçimi ise oldukça önemlidir. Çünkü basit şekilde ve kalitesiz bir biçimde yapılacak olan Seramik Boya Kaplama hem aracınızın dış görüntüsün bozacaktır hem de aracınızın daha sonraki dönemlerde zarar görmesine neden olacaktır. Bu bakımdan Seramik Boya Kaplama ile sağlanan koruma aracın ikinci el değerini de kaybetmemesini sağlayacaktır. Araç satışlarında ilk izlenim oldukça önemli olduğundan Seramik Boya Kaplama da aracınızın ederini yükseltecektir.