: +90 212 282 88 00

Seramik Araç Kaplama Nedir ? Ve Nasıl Yapılır ?

sonax-porsche-seramik

Seramik Araç Kaplama Nedir?

Aracınızın güneş ışınları, reçine, kuş pisliği ve bunun gibi çevresel aşındırıcı etkenler sonucunda zarar görmesini ve parlaklığını yitirmesini engellemek amacıyla geliştirilmiş olan seramik araç kaplama yüzeydeki gözeneklerin en derin noktalarına nüfuz etmektedir. Seramik kaplama yapıldıktan sonra başka hiçbir uygulama ya da bakıma gerek duyulmaz. Seramik kaplama; gelişmiş teknolojik kimyasal ve fiziksel nitelikleri sayesinde aşınmaz, sararmaz, çatlamaz ve soyulmazdır. Seramik kaplama ürünlerinin risk almadan araç yüzeyine yerleştirilebilir. Anti-statik yüzey sayesinde dış etkenlerden gelen zararlardan kolayca temizlenebilmesini sağlar. Bu sayede aracınızın boya ve kaportasının da daha uzun,  kalıcı bir koruma olanağı sağlamaktadır.

Seramik Araç Kaplama:

Vernik tabakası üzerinde sert bir tabaka oluşturma işlemidir. Araç komple yıkanarak bu işlem için hazır hale getirilir. Bu işlem yüzeyin durumuna göre oluşan olumsuzlukların giderilmesi için; kalın ve ince pasta, cila, hare giderici ve kil işlemlerinin yapılmasını gerektirebilir. Seramik kaplama profesyonel bir ortamda, kaliteli araç bakım ürünleri ile uzman ve eğitimli kişiler tarafından yapılmalıdır. Uygulamanın kapalı ve rutubetsiz bir yerde, iyi bir ortamda ve kuvvetli yapay ışık altında yapılması tavsiye edilmektedir. Seramik kaplama bütün boyalı kaporta yüzeylere, farlara, camlara, jantlara ve plastik olan akşamlara kolayca uygulanmaktadır. İç yüzeyleri ve kumaş döşemeyi dahi korumaktadır.

Seramik Araç Kaplama Faydaları

İşleminin faydaları arasında parlak bir araç yüzeyi ve kalıcı olarak koruması, birçok aşındırıcı ve kirleticilerin kolay temizlenebilmesi, aracın değerinin yükselmesi, uzun yıllar yeni gibi görünen araca binilme keyfi gelmektedir. Seramik kaplama sayesinde aracınızın boyası kendini temizleyerek, gelebilecek darbelere karşı koruma sağlayarak boyanın canlı kalmasını sağlayacaktır. Bu kaplama ile ultraviyole, asit yağmurları, kuş pisliği, ağaç reçinesi, oksitlenme gibi tüm çevresel etkenlere karşı araç yüzeyinin üzerinde koruyucu bir katman oluşturarak, tozu ve kiri içine almadan geç kirlenme ve kolay temizlenme sağlamaktadır. Nano ölçeğindeki seramik ve polimer partikülleri ile boya korumada seramik kaplama teknolojik bir çığır açmıştır.