: +90 212 282 88 00

Nano Boya Koruma

NANO BOYA KORUMA

Nano boya koruma Sonax’ın nano teknoloji ürünü çizik giderici, boya parlatıcı ve boya koruyucu ürünleri kullanılarak yapılan boya koruma işlemidir.
Aracın boya ve vernik yüzeyindeki dış etkenler, yanlış yıkama ile pasta cila uygulamaları vb. nedenlerle çizikler, harelenmeler ve boya deformasyonu oluşur. Bunlar ışığı kırdığı için boya yüzeyini deforme eder ve matlaştırır. İkinci aşama olarak, çizikler, harelenmeler ve boya deformasyonu aracın boyasına ve çiziklerin derinliklerine göre sonax Alman ürün mühendislerinin çiziklerin niteliğine göre geliştirdiği nano teknolojik ürünler ve uygulama tekniği ile profesyonel ustaları sayesinde boya ve verniğe zarar vermeden giderilir.

Nano Boya Koruma

Nano boya korumda önce aracın boya vernik yüzeyi boya yüzeyine zarar vermeyen ürünler kullanılarak tüm yabancı maddelerden arındırılır.
Yabancı maddelerden temizlenen vernikli boya yüzeyindeki saca dayanmayan çizikler, nano çizik giderici ürünler ile polisaj makinası kullanılarak çizik giderme teknikleriyle giderilir. Çizikleri giderilen ve matlaşan yüzey, SONAX’ın Nano cilalarıyla göz kamaştırıcı bir şekilde parlatılır. Daha sonra cilayla parlatılan yüzey, üzerine şeffaf sıvı cam yaklaşık 10 mikron kalınlığında şeffaf sağlam bir koruma tabakasıyla kaplanır, ve koruma altına alınır. Aracınız bu uygulamam ile dış etkenlerden kaynaklı oluşabilecek çiziklerden koruma altına alınmış olunur. Nano boya koruma iki aşamalı uygulanan bir boya koruma işlemidir.

Ne Durumlarda Nano Boya Koruma

Yüzeyinde çizikler ve deformeler olan kullanılmış araçların nano boya koruma öncesi nano korumaya uygun pastalarla işleme tabi tutulması gerekir.
Çiziğe neden olan maddenin sertliğine göre her materyal çizilebilir, en sert materyal cam bile çizilir. Dolayısıyla aracın orijinal boya yüzeyi de nasıl çiziliyor ise, bu yüzeyi kaplayan boya koruma verniği de çizilir, çizilmez değildir. Çizilmeyen hiçbir boya koruma yoktur. Her kim boya koruma çizilmez diyorsa gerçeği saklıyor demektir. Nano boya koruma ile araç yüzeyini koruma altına alıp boyanın ömrünü uzatabilirsiniz.