: +90 212 282 88 00

Hangi Araçlara Seramik Kaplama Yapılabilir

Hangi Araçlara Seramik Kaplama Uygulaması Yapılabilir?

Hepimizin bildiği araçlar tutku olmanın yanı sıra ailemizin bir ferdi olmuştur. Çünkü artık her evde bir araba vardır. Ayağımızı yerden kesen bu mucizevi teknoloji bazı durumlarda bazı hasarlarla karşılaşmaktadır.

Seramik Kaplamaya örnek verecek olursak;

-Yaz mevsiminde bizim bile dayanamadığımız sıcağa araçlarımızın kaportalarının dayanmasını nasıl bekleyebiliriz. Işın spektrumunun en zararlılarından birisi olan UV ışınları yaz mevsiminde araçlarımızın kaportalarının boyasında solmalara neden olmaktadır. Doğal olarak bu gibi bir durumda aracımıza bakım yaptırmamız gerekmektedir.
– Halk arasında yaşadığımız anda şans getireceği ve hemen bir şans oyunu oynamamız gerektiği düşünülen olay, araçlarımız için aslında pekte şanslı bir durum değildir. Çünkü kuşların dışkısı asidik özelliktedir ve araçların kaportalarında hasara neden olmaktadır. Yine böyle bir durum da bizim için bir maliyet oluşturacaktır.
– Bir başka doğa olayımız olan kar ve dolu gibi unsurlar çoğu insanın kartopu yaparak zevkli zamanlar geçirmesini sağlarken, korumasız bir aracın tavanına yağan dolular hasarda bilye büyüklüğünde eziklere neden olacaktır. Kar yağışının fazla olduğu günlerde araçlarımızın üzerine yağan karlar, havanın dona çekmesi ile tabakalar halinde kalıplaşacak ve bizler onu temizlemek için zarar vermeyeceğini düşündüğümüz kazıma aparatları ile kazımaya çalıştığımızda belirgin olmayan ama var olan çiziklere neden olacaktır.
Aslında araçlarımızın dış ekipmanına zarar verebilecek daha sayacağımız birçok olay mevcuttur. Bu noktada önem arz eden olay ise bizim ne yapacağımızdır.

Seramik Kaplamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni araç sahibi olan kişilerin nasıl olsa ben yıllık büyük meblağlarda arabama sigorta yaptırıyorum; kasko bu gibi durumları karşılar dediğini sanki bir kulak çınlaması gibi duymaktayım. Bence bu konuda biraz daha detaylı araştırma yapmalılar ve cila gibi eski uygulamalardan sonra şuan araba teknolojisi alanında popüler olan seramik kaplama uygulamasını araştırmalarını tavsiye ederim. Yeni araçların daha uzun ömürlü olmasını, yukarıda saydığımız ve daha buna benzer birçok olaydan etkilenmeden hatta satmayı düşündüklerinde bile kendilerine birçok artısının olduğunu göz önünde bulundurmalıdırlar.
İkinci el araç sahibi olan kişiler ise aldıkları araçlarını daha uzun yıllar kullanmaları ve araçlarını tekrar satmak istediklerinde fiyatlarında bir azalma yaşamadan hatta bir miktar yüksek fiyata bile satabilme imkânı sunan bir teknolojidir.
Seramik kaplama uygulaması kendi cebini ve arabasını koruma altına almak isteyen her araç sahibi için ideal bir uygulamadır.