: +90 212 282 88 00

Cam Filmi

sonax-seramik-kaplama-detay

Cam Filmi Nasıl Çekilir

Kimilerimiz için araç bir tutku olduğu kadar aracımızın görünümleri de tutkularımız arasında yer almaktadır. Araçlarımızın boya, bakım, kaplama gibi dikkat ettiğimiz özelliklerin yanında bulunan bir önemli husus ise araç cam filmidir. Cam filmi genellikle kullanıcılar tarafından bir dekor ürünü olarak kullanılsa da bazı kişilerde ise hastalık derecesinde olan bir tutkudur cam filmi.
Gelelim bu dekor ürününün uygulamasına ve uygulanırken dikkat edilmesi gereken hususlara;
– Aracımızın camlarına film çekmek için öncelik olarak temiz bir mekân ayarlanmalıdır.
– Film uygulayacağımız yerde hava koşullarının da uygun olması gerekmektedir. Rüzgâr, yağmur gibi doğa olaylarına dikkat etmemiz gerekmektedir.
– Bunların yanında bulunması gereken malzemeleri sıralamak gerekirse; Cam filmi, cam sil, çekçek, iğne, kuru bez, bant, maket bıçağı, gazete kâğıdı bulundurmalıyız.
– Uygulama yapılacak aracımızı temiz bir şekilde yıkamamız gerekmektedir.
– Camlarında leke kalmamalıdır.

Sağlıklı Cam Filmi

Uygulamayı sağlıklı gerçekleştirmekten bahsedecek olursak;
Filmimizi bant ile cam etrafındaki aracın gövdesine yapıştırmalıyız. Hizalama yapabilmek için bant yardımıyla camın ortasından filmi yapıştırmaya başlıyoruz. Daha sonra sabırlı bir şekilde işlemlerimizi uygulamamız gerekiyor. Filmin alt bölgesinden başlayarak bıçak yardımıyla kesmeye başlıyoruz. Bu uygulamayı gerçekleştirirken dikkat edilmesi gereken husus bıçak ile keserken bıçağı çıkarmamak. Bıçağı herhangi bir şekilde çıkardığımız takdir de filmin yüzeye yapıştığı noktalarda atladığımız yerler olabilir. Bu da hiç hoşumuza gitmeyecek görüntülere sebep olabilir. Filmin alt kısmında ki tabakayı çıkardıktan sonra uygulanan kısmın ortasına cam sil sıkmamız gerekiyor. Bu işlemleri tamamladıktan sonra filmimizin arka kısmında yer alan tabakayı sökerek camımızın üzerine yerleştirebiliriz. Bundan sonra yapmamız gereken uygulama ise çekçek yardımı ile su çıkarmaktır. Filme herhangi bir zarar vermeden yapmalıyız. Olurda çeşitli bölgelerde kabarcıklar oluşur ise toplu iğne ile delerek ve parmağınızla bastırarak oluşan kabarcıkları yok edebiliriz.
Bizlerinde rahatlıkla yapabileceği bu yöntemi yine de gerekli noktalarda yaptırmak daha sağlıklı sonuçlar oluşturacaktır. Bildiğimiz gibi 1 numaralı cam filmleri yasal olarak bir sorun yaratmamaktadır. Gönül rahatlığı ile bu araç aksesuarını aracınızda kullanabilirsiniz.