: +90 212 282 88 00

Araç Servislerinde Yapılan Boya Koruma ve Seramik Kaplama

ARAÇ SERVİSLERİNDE YAPILAN BOYA KORUMA VE SERAMİK KAPLAMA

 

Sıfır araç aldınız heyecanlısınız. Bütün birikimlerinizi verdiniz işlemleriniz bitti ve son mutluluk anında satış temsilciniz size hemen ş u soruyu yöneltti.

  • Aracınızın görüntüsünü ve boyasını korumak için seramik boya koruma yaptırmak ister misiniz?

 

Bu soruyla beraber bilmediğiniz yada anlamadığınız  farklı bir düşünce sizi sardı.

-evet doğru onca para verdim ve bu değerleri korumalıyım!

 

peki nedir bu seramik Kapmala yada seramik boya koruma sorusuna alacağınız cevaplar hep ironi. Bilinmeden verilen cevaplar 5 yıl ömür seramik var içinde abi gibi söylemler. Seramik boya korumanın ne olduğunu önce şuradan okuyalım(bağlantı seramik boya koruma nedir)

 

ne yazık ki ülkemizde satılan araçlardan alınan vergiler, Ötvler vs vs derken araç satan firmaların karlılık oranı bir hayli düşük. Tabi bu böyle olunca da seramik boya koruma gibi bir uygulamadan kazanılacak paralar araç kÂrlılık noktasına kadar ulaşabiliyor. Yetkili araç satıcıları bu konu üzerine bir hayli eğilmiş durumdalar. İhaleler açıp en ucuzu hangi firma yapıyorsa onu seçip en pahalı seçeneği ile satmaya çalışırken arada promosyonlarda sunuyorlar. Kredinize yedirelim. Seramik boya koruma yaptırın cam filmi hediye edelim. Hatta zaten ücretsiz vermek zorunda olduğu paspasları size seramik boya koruma yada seramik boya kaplama yaparsanız hediye edeceklerini söylerler. Yeni aldığınız aracınıza bunları yapmassanız kuş pisliği boyanızı yakar gibi korkutma içerikli çok fazla şey de duymanız olası. İçinizdeki kurt sizi hemen akıllı telefonunuza yöneltti hemen küçük bir araştırma yaptınız. Fiyat sordunuz nedir dediniz ve aldığınız cevaplar hep ortalama. Marka olan seramik uygulama merkezlerine fiyat sordunuz ve sizi şöyle bir düşünceye itti. Marka olan Seramik boya koruma yada seramik boya kaplama uygulama merkezlerinde fiyat pahalı. Aracı aldığım yetkili satıcı da  aslında bir marka!  Ben araç markasına mı güvenmeliyim yoksa sadece seramik boya koruma iç temizlik ve cam filmi yapan bu işe para yatıran istihdam veren yere gidip az da olsa pahalıyamı yaptırmalıyım. Sizin kafanızda bu düşünceler geçerken diğer yandan da satıcının baskısı fiyat performansı ve muhteşem satış stratejisi ile fiyat düşürmesi muhtemelen araç satıcısından bu işi satın almanız daha baskın olacaktır.

 

SONUÇLAR: satın aldığınız aracınızın seramik kaplama yenileme taahhüdü geldiğinde servisten randevu talebizi oluşturduğunuzda, size verilecek tarih biraz uzun olacak. Randevu gününüz geldiğinde üzerinde oluşmuş kılcal çizikler vs için yıkama hatası kullanıcı hatası gibi çok fazla şey duyacaksınız. Düzelelttirmek için sizden Extra para talep edecekler. Peki ne işe yaradı bu seramik boya koruma. Aracınızı alalı 1 yıl oldu ve bozuldu. Trafik sigortası,kaskosu yağı suyu masrafı derken bu birde niye extra olarak çıktı bana diye soracaksınız. Aklınızda oluşan cevapta; seramik boya koruma hiçbir işe yaramadı şeklinde olurken marka yerlerden neden yaptırmadım ki gibi bir hatırlama ne yazık ki hiç oluşmayacak ve genellemede seramik boya koruma hüsranını yaşamışlar arasına gireceksiniz.

 

İşte bunlarla karşılaşmamak adına seramik boya korumayı markalaşmış uygulama merkezlerinde hatta AR-GE si olan senelerini vermiş yerlerde iyi işçiliklerle yaptırmanız, bu olası durumları ortadan kaldıracaktır. İyi araştırın markalara güvenin.