: +90 212 282 88 00

ARAÇ ÇİZİK GİDERME

sonax-levent-seramik-kaplama

Araçlarda Çizik Giderme

Aracınızın dış yüzeyi dış etkenlere bağlı olarak zaman içerisinde yıpranabilir. Bu yıpranmaları engellemek ve minimize etmek bir takım işlemlerle mümkündür. Böylece aracınızı dış etken kaynaklı zararlardan korumuş olursunuz. Doğru
uygulama ve tekniklerle aracınızın dış yüzeyi ilk gün ki gibi temiz ve sağlıklı kalabilir.

Ne Tür Araç Çiziklerine Uygulanır?

Araçın boya yüzeyinde dış etkenlerden ve yanlış yıkama sonucunda (fırça ile yıkama, otomatik yıkama vs.) çizikler oluşur. Bu çizikler güneş ışınlarını kırdığı için boya yüzeyini deforme eder ve matlaştırır. Çizikler aracın boyasına ve çiziklerin derinliklerine göre özel olarak geliştirilmiş ürün ve uygulama teknikleriyle giderilir.
Araç çizik giderme işlemi ile araç vernik yüzeyinde oluşan kılcal çizikler ile boya yüzeyinde oluşan yoğun ve derin çiziklerin tamamı her bir çizik için geliştirilen nano çizik giderici ürünler ve sarı sünger ve polisaj makinası kullanılarak boya ve vernikten kat almadan tamamen giderilir.

Ne Kullanılır?

Araç yüzeyinde yer alan bazı çizikler oldukça derin olabilir. Boya yüzeyini aşarak boya astarına dayanan derin çizikler, giderilmesi en zor çiziklerdir. Bu çizikler özel olarak geliştirilen derin çizikler için geliştirdiği “Çizik Giderici Pasta” ürünü ve uygulama tekniği sayesinde minimum seviyede giderilir.
Bazı çizikler yüzeysel olabilir. Araç çizik giderme işlemi ile verniği geçip boya yüzeyine dayanan çiziklerin tamamı Sonax’ın çizikler için geliştirdiği, “Nano Çizik Giderici Cila-1” ürünü ve çizik giderme tekniği sayesinde tamamen giderilir.
Araç çizik giderme işlemi ile vernik yüzeyinde oluşan kılcal çiziklerde giderilebilir. Bu işlem için özel olarak geliştirilen ürünler sayesinde araç yüzeyi çiziklerden arındırılır. İçerdiği Nano cila partükülleri sayesinde cila, çizikler üzerinde yoğun bir tabaka ve dolgu oluşturarak çizikleri giderir. Bu uygulama ile araç yüzeyi çiziklerden arındırılır.