: +90 212 282 88 00

Araç Bakımında Tavsiyeler

Sonax Levent Araç Bakımında Tavsiyeler

İnsanoğlu doğar, yaşar ve ölür. Bu döngünün ne kadar süreceğini kestirmek imkânsızdır. Fakat bu süreci uzatmak ya da kısaltmak bizim elimizdedir. Kötü alışkanlıkların uzun yıllar devam ettiği bir hayatta insan ömrü kısalmakta iken; sağlığını düşünerek beslenen, vücudunu koruyan, spor yapan kişilerin ise hem yaşam kaliteleri artmakta hem de hayatlarında yaşayacakları yılları sağlıklı ve kaliteli yaşayarak, bahşedilen ömürden çalmadan hayatlarını idam ettiriyor.
İnsan vücudu farklı organlar, uzular, kaslar ve dokulardan oluşmaktadır. Kollarımız, bacaklarımız, belimiz, omzumuz ağrıdığında fizik tedavi veya ortopedi bölümüne, göğsümüzde ya da sırtımızda acı, batma ve yanma gibi şikâyetlerimiz olduğunda göğüs cerrahisi bölümüne gitmekteyiz. Aslına baktığımızda vücudumuzun her organı için başka bir bölümde muayene olmaktayız.

Araç Bakımı ve Sonax

Düşündüğünüzde aldığınız arabaların kaç model olması onun yaşını, eskidiğinde ya da beklenmedik büyük hasarlı kaza olduğunda hurdaya çıktığında ise öldüğünü tıp ki insanların hayat döngüsüne benzetebiliriz. İnsanların vücudunu oluşturan yapılar gibi araba aksanında bulunan birçok parça sayesinde araba oluşmaktadır. Bunlar arasında motor, göstergeler, yağ filtresi, farlar, silecekler, camlar, kaporta ve benzeri birçok parça yer almaktadır. Motor insan kalbine, farlar gözlerimize, yağ filtresi kan dolaşımımıza, kaporta derimize benzetilebilir. Tabiî ki biri kul yapımı diğeri ise eşsiz bir varlık fakat bu şekilde benzetilmesinin amacı bizim yaşamımız için önem arz eden organlarımız nasılsa arabamız içinde bu aksanlar önemlidir. Bu yüzden araç bakımlarını aksatmadan yaptırmalı hasta olmadan tedavisini uygulamalıyız. Kullandığımız araçların kilometre bakımlarını aksatmamalı yağına, suyuna, lastiklerine gerekli bakımı göstererek ömürlerini uzatmamız daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca bunların yanında araçlarımızı usta ellere teslim etmeli aracımızdan anlayan servis olmadığı sürece başka yerlere yönlenmek yanlış olacaktır. Nasıl ki kalp için kalp doktoruna kulak için kulak burun boğaz doktoruna tedavi oluyor isek aracımızda aynı şekilde gerekli yerlerde muayene ettirmek yetkili servislerinde arızalarını gidermemiz ömrünün uzaması için faydalı olacaktır. Bizler araçlarımızın hangi yağları kullandığını hangi yakıt katkı maddelerinin aracımıza iyi geleceğini bizler bilemeliyiz. Sağlıklı bir ömür için usta ellerde ustaca tedavisi hem ömrünü uzatacaktır. Hem de bizleri daha rahat bir yaşam sunmaktadır.