: 0 (212) 282 88 00

Araç Folyo Kaplama İçin Püf Noktalar

ranger-rover-seramik

Folyo kaplama ile her geçen gün daha fazla şekilde karşılaşılmaktadır. Araç folyo kaplama aracı hem zararlı güneş ışınlarından korumaktadır. hem de kişisel zevke göre araç oluşturmaktadır. Ayrıca bu konunun en avantajlı tarafları arasında bu çalışmanın oldukça ekonomik fiyatlar ile yapılmasıdır. Araç folyo kaplama nedenleri arasında aracın dış etkenlerden korunması, araçta yer alan çiziklerin kapatılması açısından oldukça verimli sonuçlar veren bir yöntemdir. kişisel zevke bağlı olarak araçların dış yüzeyinin işenmesi işlemi olarak da nitelendirilmektedir.  Elbette bu yöntemin avantajları yanında bir takım dezavantajları da bulunmaktadır. İşlem aracın kapısından motor kaputuna kadar olan bölümler haricinde ve bagaj kapağı haricinde bulunan bölümler haricinde pek çok noktaya uygulanmaktadır. Estetik görünüm ve dekoratif süsler sayesinde araç folyo kaplama otomobili kişiselleştirmenizi sağlamaktadır. Bu işlem için sayılan avantajlardan ilki ilk olarak kişisel bir araca sahip olmak yer almaktadır. bu avantajdan başka araç folyo kaplama için sayılan bir diğer avantaj ise aracın maruz kaldığı uv zararlı ışınlarından dolayı aracın renginin solmasının engellenmesidir. Ayrıca asit yağmuru ya da kar gibi araca zarar verecek dış etkenlerden de araç folyo kaplama aracınızı en iyi şekilde korumaktadır. Dezavantaj olarak araç folyo kaplama için ise tek renkli renk değişimlerinde bazı durumlarda aracın eski rengini kapatma konusunda sıkıntılar yaşanmasıdır.

Yapılan araç folyo kaplama işlemi lokal olarak uygulanmaktadır. Bu bakımdan orijinal boyalar üzerine yapılan araç folyo kaplama sonucunda araçlarda herhangi bir sıkıntı ile karşılaşma olasılığı oldukça düşük şekilde karşımıza çıkmaktadır. ancak araçta yer alan vuruk ya da göçükler ile araç folyo kaplama işleminden tam olarak sonuç almanız mümkün değildir. Bu bakımdan böyle bir durumda ilk olarak bu bölümlerin düzeltilmesi yapılmalıdır. Yapılan araç folyo kaplama işleminden sonra doğru kullanım ve iyi bakım ile bu folyolar yaklaşık 10 yıl süre ile sağlıklı bir şekilde kullanılmaktadır. Fakat bu konuda yapılan işlemlerin kesinlikle uzmanlar tarafından yapılması araç folyo kaplama konusunda hassas çalışmalar yapılması oldukça önemlidir. Yasal olarak yapılan araç folyo kaplama için bir takım prosedürlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Yasal olarak ruhsata renk işletme gibi bir işlem ile yapılan araç folyo kaplama için harç yatırma işleminden sonra bu konuda önünüzde bir engel bulunmamaktadır. Bu işlem sonrasında araç folyo kaplama sayesinde aracınıza dilediğiniz şekil verilmektedir. ayrıca yasal olarak sağlanan bu kolaylık ile yapılacak olan renk değişiklikleri ya da araç folyo kaplama için gereken tüm tedbirler de takip edilmelidir.

Profesyonel bir çalışma gerektiren araç folyo kaplama ile yapılan işlem alanında uzman bir ekip sayesinde yapılmalıdır. Bu konuda uzman olan ve yapacağı iş konusunda her ayrıntıya sahip olan uzmanlar tarafından yapılan araç folyo kaplama ile sağlıklı sonuç alınmaktadır. Aracınıza yapılacak araç folyo kaplama ile aracınızın dış etkenlerden tam anlamıyla korunması sağlanmaktadır. Ayrıca araç folyo kaplama ile yapılan kişisel zevkler ve tercihler aracınızın kendinize has yapınızı yansıtmanızı sağlamaktadır. Bu bakımdan araç folyo kaplama kişisel zevk konusunda sizi en iyi yansıtan örnekleri ortaya koymaktadır. Profesyonel bir çalışma isteyen araç folyo kaplama ile yapılan işlemler uzun zaman sürse de bu işlemden alınan verim de uzun süre kullanım sağlamaktadır. Son zamanlarda oldukça fazla sayıda yapılan araç folyo kaplama ile araçlar pek çok kişinin zevkini ortaya koyduğundan tercih edilmektedir ve gittikçe de tercihi artmaktadır.